زیبایی وشادی دردرون توست ،آن راآشکارکن

میزان زیبایی بستگی به میزان معرفت الله دارد،یعنی هرچه شناخت ومعرفتمان به خداوندمتعال بیشترباشد،زیباییهاراهم بهتردرک وبهترمی بینیم ،چون حضرت زینب (سلام الله علیها)هم بجززیبایی ،چیزدیگری ندیدند.

من دست تمنابه سوی شمادرازمی نمایم ،چون انسانهادرکناریکدیگرخیلی خیلی زیبایند.

—————————————————————————————————————————————————————

حکایت وداستان 

مردی به حضورحضرت رسول (صلی الله علیه وآله وسلم )رسیدوعنوان نمودکه زنم نمازنمی خواند،وآن حضرت فرمودکه :از بهشت وجایگاه نمازگزاران دربهشت برایش بگو،مردگفت بسیارگفته ام اما تاثیری نداشته ،وبازآن حضرت فرمودندکه از جهنم وعذابش بگووبازمردگفت :ازجهنم وجایگاه بی نمازان درروزجزابرای اوبسیارگفته ام وبازهم هیچ تاثیری نداشته است ،و در خاتمه حضرت فرمودندبنابراین حرف حساب همسرت چیست ؟مردگفت :همسرم به من می گویدکه :تو نماز بخوان تامن هم بخوانم ،وآن حضرت فرمودندکه :درست گفته است ،چون ما آن طوری که هستیم دیگران تربیت می شوند ، نه آن طوری که می خواهیم.

مهمان ازمیزبان پرسیدکه قبله ازکدام طرف است؟ومیزبان گفت که من تازه دوسال است که به این خانه آمده ام ،قبله راازکجابدانم .

استادی درحالت بیماری به نمازمشغول بود،که یکی ازشاگردانش خطایی دیدوبه تنبیه اوبرخاست،که شاگردگفت :ای استادبرای تنبیه طفلی چون من بپاخواستی وامابرای عبادت خالقت به پانخواستی ونمازرانشسته بجای آوردی

کتاب پندهای راهگشا ص257 

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها